Najlepsze wyciskarki

Wraz z popularyzowaniem wyciskarek w Polsce, coraz więcej rodzimych konsumentów poznaje zalety takich urządzeń i jest gotowych wydawać na nie pieniądze. Nie do końca zdają sobie jednak sprawę, czym nowoczesne wyciskarki wolnoobrotowe różnią się od dobrze im znanych sokowirówek. Zasadnicza różnica sprowadza się do działania tych dwóch typów urządzeń, które prowadzi do uzyskania zupełnie innego soku.

Gęsty i zdrowy produkt

Wyciskarki do soków pozwalają na maksymalne wyciśnięcie miąższu z owoców i warzyw. Co za tym idzie, otrzymany w wyniku ich pracy sok jest gęstszy. Jest go także więcej niż gdybyśmy porównywalną ilość surowca przetworzyli z pomocą sokowirówki. Generalnie jednak większość przeglądających wyciskarki wolnoobrotowe ranking zwraca uwagę przede wszystkim na jakość soku. A ta zdaniem wielu jest o wiele wyższa. Używając sokowirówki, spora część owoców czy warzyw jest tracona i trafia na śmietnik. Podczas gdy to właśnie w miąższu tych produktów znajduje się tak wiele prozdrowotnych składników. Jeżeli szuka się sprzętu do przygotowywania gęstego, sprzyjającego formie psychofizycznej soku to najlepsze wyciskarki warto lepiej poznać. Warunkiem jest jednak to, by lubić napoje o takiej konsystencji. Jeżeli nie przepada się za gęstymi sokami, wówczas zakup wyciskarki do ich produkcji mija się z celem. Prawdopodobnie bowiem i tak trafi ona w kąt kuchni czy na strych.

Sok bez piany

Wyciskarki do soków ranking warto poznać także wówczas, kiedy szuka się urządzenia do produkcji względnie trwałych soków. Te wyciskane przez sokowirówkę nadają się do bezpośredniej konsumpcji, jednak na skutek znacznego napowietrzenia szybko tracą swoją wartość odżywczą. Dlatego chcąc przechowywać sok nieco dłużej w lodówce i delektować się nim nawet po wielu godzinach, lepiej wycisnąć go z pomocą wyciskarki. Działa nieco dłużej, ale owoce i warzywa nie są poddawane wysokiej temperaturze, co także przekłada się na lepszą jakość soku. Ponadto wyciskarka jest cichsza od sokowirówki, co z pewnością docenią chociażby rodzice małych dzieci.